Kim jesteśmy

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (SPM) jest wspólnotą osób świeckich, które z miłości do Boga i Matki Boskiej, razem z marianami, głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Członkowie Stowarzyszenia wspierają nie tylko ubogich powierzonych duszpasterskiej trosce Zgromadzenia Księży Marianów, ale także poprzez modlitwę wstawiają się za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Za wszystkie osoby włączone do Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, marianie codziennie odprawiają Mszę świętą. Członkowie Stowarzyszenia mają udział także we wszystkich modlitwach, zasługach, umartwieniach, cierpieniach i dobrych uczynkach Księży Marianów na całym świecie. Członkostwo w Stowarzyszeniu jest dostępne dla każdego wiernego pragnącego aktywnie uczestniczyć w jego pracach.

Kim jest Pomocnik Mariański?

Pomocnikami Mariańskimi są mężczyźni, kobiety, matki, ojcowie, dziadkowie, rodziny, a nawet dzieci, które na różne sposoby wspierają misję Księży Marianów. Są to ludzie, którzy być może tak jak Ty, szukają sposobów, aby przynależeć do czegoś, co niesie przesłanie i czyni wielkie dobro w Kościele i na świecie.

Wiele osób znajduje, że ​​„coś” jest w Stowarzyszeniu Pomocników Mariańskich. Oficjalnie założone w 1944 r., Stowarzyszenie zaczęło jako mała grupa przyjaciół, którzy wierzyli i wspierali pracę Marianów. Obecnie liczące około 1,5 miliona członków, Stowarzyszenie jest społecznością z duchowymi korzyściami, które modlitewnie i finansowo wspiera kapłanów i braci Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia.

Jakie są Duchowe Korzyści Członkostwa? 

Jako Pomocnik Mariański, będziesz uczestniczyć w dobrodziejstwach codziennych Mszy Św., modlitw i dobrych uczynków księży i braci Marianów na całym świecie. Ponadto otrzymasz konkretne wspomnienie w następujący sposób:

  • Codziennej Mszy Św. odprawianej w intencji Pomocników Mariańskich
  • Specjalnej pamięci w Mszach św., Komunii św., modlitwach oraz różańcu ofiarowywanych codziennie Bogu przez księży i braci marianów
  • Mszy Św. odprawianej dla członków Stowarzyszenia w Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę każdego miesiąca
  • Mszy Św. odprawianej za zmarłych członków w Dzień Zaduszny
  • Nieustającej Nowennie do Bożego Miłosierdzia w Narodowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge, Massachusetts
  • Codziennej modlitwie ofiarowanej przez pracowników w Narodowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Pomocników Mariańskich

Centrum Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich jest nowoczesnym wydawnictwem religijnym oraz główną siedzibą Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w USA. Pracownicy Centrum są zaangażowani we współpracę z członkami Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich oraz wspierają księży Marianów w ich pracy duszpasterskiej na całym świecie.