Rajskie Wzgórze

Sanktuarium
Wzgórze od początków osadnictwa w Berkshires, czyli od pierwszej połowy XVIII w. jest związane z szerzeniem "Dobrej Nowiny". W 1734 r. przybyli tu protestanccy misjonarze: John Sergeant i Timothy Woodbridge, którzy rozpoczęli chrystianizację okolicznych Indian. Działalność misyjną kontynuował m.in. znany teolog protestancki Jonathan Edwards.

Zabudowa głównej ulicy miasta jest zabytkowa i pochodzi z I poł. XIX w. W latach 20. minionego stulecia na główną ulicę Stockbridge przeniesiono dom pastora Sergeanta, a na miejscu, gdzie pierwotnie znajdowała się jego posesja, postawiono obelisk (ok. 50 metrów od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego).

W 1943 r. posiadłość została zakupiona przez grupę polskich marianów z Waszyngtonu DC, stając się główną siedzibą przyszłej prowincji św. Stanisława Kostki oraz Centrum Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. W 1950 r. rozpoczęto budowę świątyni Miłosierdzia Bożego, która została ukończona 10 lat później. W latach 60. wybudowano również Centrum Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Oba przedsięwzięcia zostały całkowicie wykonane dzięki ofiarom Współpracowników Mariańskich i do dzisiaj są trwałym pomnikiem ich hojności.

 

Narodowe Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Stockbridge, Massachusetts

Teren Narodowego Sanktuarium składa się z 375 akrów ziemi położonej w pięknych górach Berkshire w zachodnim Massachusetts. Nazwa całej posiadłości to „Eden Hill” ze względu na jej naturalne piękno. Świątynia jest czynna 365 dni w roku i 7 dni w tygodniu, w tym wszystkie święta narodowe i święta kościelne.

Na tej stronie pielgrzymi znajdą praktyczne informacje o świątyni, a w tym:

Pielgrzymi mają również okazję zatrzymać się w naszym małym domu dla gości św. Jana Pawła II na naszym terenie.

Podczas pielgrzymki możesz odwiedzić nasze mniejsze świątynie znajdujące się na terenie Rajskiego Wzgórza. W tych świątyniach dostępne są świece do zapalenia i tablice pamiątkowe upamiętniające bliskich. W tym: plenerową świątynię Matki Miłosierdzia, sanktuarium Świętych Niewinnych, plenerową, oryginalnej wielkości Stacje Drogi Krzyżowej, sanktuarium Świętej Rodziny oraz Grotę Lourdes / Niepokalanego Poczęcia Kapliczkę ze świecami. Większość naszych zewnętrznych kapliczek to także kapliczki świecowe, które dają pielgrzymom okazję zapalić prawdziwą świecę dla ukochanej osoby. Jest również okazja, aby zapalić świecę w Narodowym Sanktuarium. Rajskie Wzgórze jest także domem dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, które zawiera małe piękne oratorium i świątynię ze świecami.